За Тернополем знову стріляли

 

За Тернополем знову стріляли

страйкболШум, гам, свист куль над головою, чиясь пика з дулом дивиться на тебе з-за кущів – це не чергова сутичка у "гарячій точці" і, навіть не комп’ютерна гра, хоча має ознаки того та іншого. Це – гра, проте із правдивим військовим екіпіруванням і зброєю з формою та вагою справжньої. Несправжні лише кулі – в страйкболі, про який і піде мова, замість них використовують пластикові шарики.
Страйкбол у нашому місті, за словами організатора гри Ярослава Бойківського, грають вже більше року. Для “ведення бойових дій” обирають, здебільшого, природні майданчики та закинуті цехи заводів – це підсилює ефект реалістичності того що відбувається та сприяє інтенсивнішому виділенню адреналіну. От і цього разу для вигаданої війни обрали піщаний кар’єр у Великому Глибочку.

Окуляри не знімати!!!
Отож, в неділю ескорт з автомобілів майбутніх суперників та союзників вирушив на поле битви. Кожен з учасників гри одягнений у камуфляж, адже маскування у цій грі – “життєво” необхідно. З 12 учасників більшість – новачки, тож інструктажу з техніки безпеки було відведено чимало часу.
– Перше і головне правило страйкболу – ні в якому разі не знімати захисні окуляри, – наголосив Ярослав. – Куля при вильоті з дула набирає швидкості 90 м/с, тож необережні ризикують отримати суттєву травму ока.
Заборонено також направляти зброю в бік учасників гри до її початку, та в перервах між раундами. На всіх порушників правил чекає кара – пропуск чергового раунду гри, а найневиправніших – дискваліфікація.

Битва за прапор
Зброя у страйкболі – здебільшого електропневмати, які мають вигляд ідентичний справжній. Наразі в Тернополі воюють з аналогом американського COLT М-4А2, проте бувають і прототипи інших автоматів а також пістолетів, кулеметів та рушниць, є навіть гранати та міномети. При їх виготовлені виробники намагаються якнайточніше відтворити масу, скорострільність, навіть принцип зборки-розборки і віддачу при стрільбі.
Тож учасникам роздали зброю з двома магазинами, які загалом містять 130 куль калібром 6 мм, та засоби зв’язку між підрозділами. Недовгий інструктаж поводження зі зброєю та раціями, пристрілка – і в бій.
Гра в страйкбол складається з великої кількості раундів, протягом яких команди гравців отримують певні завдання. За словами пана Ярослава, сценаріїв для гри є безліч, серед них – захоплення прапора. Гравець однієї з груп повинен захопити стяг і доправити його до умовного місця. В даному випадку, таким місцем слугував так званий “мертвятник”, де відпочивають “вбиті” в поєдинку гравці. Вбитою вважається особа, у тіло якої влучила куля.

Стайкбол – гра джентльменів
Оскільки суддів на полі битви немає, “вбитий” гравець повинен сам зізнатись що у нього влучили. При цьому він підіймає вгору автомат та переходить в “мертвятник”. Також, він не має права розмовляти з гравцями команд та заважати перестрілці. За словами Ярослава, суворе дотримання цих правил дозволяє отримати максимум задоволення та адреналіну у цій грі, а з нечесними гравцями воювати просто нецікаво.
Загалом, гра для новачків триває близько 3-4 години. При цьому розігрується близько 5-10 різноманітних сценаріїв. Коштує таке задоволення 60 гривень. За ці гроші Вас “доправлять” до місця гри і забезпечать всім необхідним. За словами Ярослава Бойківського, часто буває й так, що новоспечені “бойові друзі” після імпровізованої війни йдуть разом святкувати перемоги та обговорювати невдачі за кухлем пива.

Війни в законі
Є у нашому місті й професійні страйкболісти, серед них – команда “Терен”, учасники якої і організовують ігри любителів. Як зазначив Ярослав, у війнах професіоналів все поставлено на значно вищий рівень.
– Між професійними гравцями інколи розгортаються справжні повномасштабні бойові дії, – розповідає один із “теренівців”. – Організатори беруть в оренду цілі військові полігони, а кількість учасників інколи перевищує півсотні чоловік, кожен з яких має справжнє військове спорядження, та власну зброю.
Організовує з’їзди здебільшого Всеукраїнська асоціація Страйкболу. Перед розгортанням бойових дій, командирам загонів роздають карти місцевості та перелік місії. До речі, такі війни тривають від 5 до 10-12 годин.

Довідка “ТО”
Страйкбол зародився наприкінці 80-х, початку 90-х в Японії. Саме там вперше створили повні копії бойової зброї на пластикових кульках з метою навчання військової справи за умов відмови від справжньої вогнепальної зброї.
Переваги Страйкболу: реальність зброї (мається на увазі практично повна відповідність страйкбольного зброї, з дійсною зброєю), малий травматичний вплив на гравця (гравець у страйкболі може обмежитися захисними пристосуваннями для очей), необмежений район для гри, яким може бути будь-який ліс, поле, площадки для ігор або міські умови (будинки, будови), відносна дешевина і легкість боєкомплекту, принцип дії моделей дозволяє вести вогонь з будь-якого положення зброї, мінімальний вплив на страйкбольну зброю кліматичних умов.

"Тернопільські оголошення" №15(15) 22вересня 2006року


Создан 28 сен 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником